Zdravější a hladší pleť díky využití světla

Stav naší pokožky je úzce spojený s naším celkovým zdravím. K péči o naše zdraví včetně zdraví pokožky pochopitelně patří správná výživa. Věděli jste ale, že k výživě nepatří jen a pouze stravování a případně doplňky stravy, kterým lidé běžně věnují nejvíce pozornosti?

Ke správné výživě totiž také nepostradatelně patří světlo a s ním spojená “světelná hygiena".

Se světlem je naše tělo v kontaktu každý den a potřebuje ho pro své optimální fungování. Vystavování se světlu o určitých vlnových délkách spouští v našem těle celou plejádu biochemických procesů, které jsou pro naše zdraví včetně zdraví pokožky naprosto klíčové.

Problém nastává ve chvílí, kdy se jako lidé žijící v moderní společnosti vystavujeme ve velké míře umělému osvětlení, kterému často chybí vlnové délky, které pro své zdraví potřebujeme.

Naštěstí dnes existují velice efektivní řešení, kterými můžeme tento nedostatek vyrovnat, a právě to je hlavním tématem tohoto článku.

 

 

Proč pouze strava a kolagenní doplňky stravy nestačí?

Lidé jsou běžně zvyklí se o svoji pokožku starat prostřednictvím různých dermatologických a kosmetických doplňků ve formě krémů a olejů, a nebo volí specifické aminokyseliny či kolagen, pomocí kterých sice dodají pokožce potřebné stavební bloky pro její obnovu a výživu, ale bohužel se často nedočkají očekávaného efektu v dostatečné míře.

A proč že to tak je? Uniká lidem snad nějaká podstatná část skládačky?

Odpovědí je, že lidem chybí schopnost aktivovat syntézu kolagenu, ke které je potřeba právě zmiňované světlo, a to ne jen tak ledajaké, ale světlo o specifické vlnové délce, jako je světlo červené a blízké infračervené.

Jsou to právě tyto typy vlnových délek, které nám díky životě ve vnitřních prostorách chybí a není potom divu, že naše pokožka nevypadá tak, jako bychom si představovali.

 

 

Červené a blízké infračervené světlo a jeho skoro až neuvěřitelné účinky

Díky zájmu vědy o červené a blízké infračervené záření, došlo k zjištění, že má opravdu širokospektrální a omlazující účinky na naše zdraví, čehož nyní, díky moderní technologii, využívají lidé po celém světě a těší se ze skvělých výsledků. Pro více informací o těchto efektech se podívejte na stránku "Účinky a studie".

 

 

Vzhled pokožky

Zjistilo se, že terapeutické využití červeného a blízkého infračerveného záření je bezpečnou metodou pro omlazování pleti, snížení vrásek, jemných linek, zvýšení hustoty kolagenu a odstranění viditelných jizev tím, že působením světla dochází ke spuštění obnovy buněk, zvýšení syntézy kolagenu, elastinu a nastartování omlazujících procesů. (R)

 

Snížení zánětlivosti

Další velice podstatný efekt těchto typů vlnových délek, je snižování chronické či akutní zánětlivosti, a to nejen pokožky! V praxi to znamená, že terapeutickým zařazováním červeného a infračerveného záření můžete velice účinně podpořit hojení ran, popálenin a taky dokonce zmírnit poškození kůže vyvolané UV zářením nebo u různých autoimunitních nebo bakteriálních onemocnění, jako je Vitiligo nebo akné. (R)

  

Akné

Akné je velice rozšířená kožní porucha, který postihuje velké procento dospívajících a není výjimkou, že se objevuje až do dospělosti. Nejedná se přitom o závažný problém ohrožující na životě, ale bohužel negativně ovlivňuje náš sociální život.

Antibiotika a běžně předepisované léky mnohdy nefungují a dostávají člověka do začarovaného kruhu naděje a zklamání, kdy stále hledá účinnou strategii, která by pomohla.

Možným řešením je využití léčebného potenciálu červeného a blízkého infračerveného záření, které ve studiích vedlo k výraznému zlepšení stavu pokožky u lidí trpících středně těžkým akné, snížením zánětu a hojením jizev. (R)

 

Snižování celulitidy

Jeden z mnoha dalších efektů červeného a blízkého infračerveného záření je snižování celulitidy, což ocení zejména ženy, kterým může celulitida snižovat sebevědomí a pozitivní sebeobraz.

Celulitida vzniká v důsledku kombinace nezdravého kolagenu a elastinu ve vrstvách pokožky, kde se navíc hromadí tuk v tukových buňkách. Červené a blízké infračervené světlo proti celulitidě bojuje tím, že na jedné straně zvyšuje produkci kolagenu a elastinu a na druhé straně podporuje zdraví cév a kapilár, které následně transportují více krve do dané oblasti.

Pozitivní účinky na snížení celulitidy se ukázaly již v několika studiích. (R, R, R, R, R)

 

 

Dopřejte si zmiňované účinky z pohodlí domova!

Proto, abyste mohli využívat benefitů červeného a infračerveného záření, nemusíte navštěvovat speciální kliniky nabízející tyto služby, ale můžete zmíněných benefitů dosahovat z pohodlí domova pomocí u nás i ve světě čím dál více populárnějších zařízení, kterými jsou LED panely.

Profesionální LED panely MITO LIGHT®, generující červené a blízké infračervené záření ve vyrovnaném poměru 1:1, nabízí zcela unikátní možnost, jak můžete podporovat zdraví vaší pokožky z různých úrovní, a to s velice příjemnou nadhodnotou, kterou je podpora celkového zdraví a energie. Pozitivních efektů je opravdu spoustu, podívejte se na naši stránku "Účinky a studie", kde je vše přehledně vysvětlené.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení