Často kladené otázky

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější otázky, které od vás dostáváme. Po kliknutí na otázku, která vás zajímá, se vám zobrazí daná odpověď. Tuto sekci budeme dále aktualizovat dle nových dotazů. Pokud zde odpověď na vaši otázku nenajdete, můžete nás samozřejmě přímo  kontaktovat.

 

Doporučujeme vzdálenost cca 15 - 50 cm na osvícenou partii po dobu 10 - 20 minut.

Čím větší je vzdálenost od těla, tím se snižuje síla ozáření a je potřebný delší čas. S delší vzdáleností se však zároveň zvětšuje osvícená plocha.
Každý navíc může reagovat odlišně, proto je potřeba upravit si čas terapie dle vašich individuálních reakcí.
Terapie červeným světlem může být využita kdykoli během dne. Nejčastější užití je v ranních hodinách, ale často je využívána například také před nebo po sportovním výkonu.
Terapii červeným světlem je možné používat vícekrát denně. Pokud se osvicuje stejná tělesná partie, tak doporučujeme celkový čas maximálně 30 minut za den. Tento čas by měl být rozdělen do 2-3 světelných terapií.

Co se týče užívání infrapanelu v létě, tak i přes toto období je zde spoustu využití a benefitů.

Jedno z velmi oblíbených použití infrapanelu je kvůli celkové hormonální optimalizaci pohlavních hormonů. Tento efekt je u mužů i u žen nejúčinnější skrz osvěcování rozkroku červeným a blízkým infračerveným spektrem, protože je tam tvořena největší část pohlavních hormonů. Zároveň ale není žádoucí tyto intimní partie vystavovat slunečnímu záření, kvůli potencionálně negativnímu vlivu UV záření a nadměrnému zahřívání těchto partií.

Dalším faktorem je to, že většinou nemáme (zejména v pracovní dny) potřebný čas nebo prostor k tomu, abychom mohli trávit dostatek času na slunci a navíc bez oblečení. Terapie červeným a blízkým infračerveným spektrem je tedy rychlou a pohodlnou formou i pro domácí použití. Funguje v podstatě jako jakási koncentrovaná forma benefitujících vlnových délek za krátký čas. I přes jaro/léto je navíc spoustu dní zamračeno nebo prší (typické letní bouřky).

Jedním z méně známých, ale důležitých benefitů při ranním používání infrapanelu je v tom, že červené a blízké infračervené světlo v podstatě připravuje pokožku na UV záření, které vyzařuje slunce a vyrovnává jeho potencionálně negativní vliv. Pokožka je pak tedy více odolná proti spálení na slunci.

Další samostatnou kategorií je samozřejmě cílené využití pro sportovní regenerační účely či zvýšení výkonu. Jde zejména o svalovou regeneraci, regeneraci kloubů, úponů, šlach a dalších pojivových tkání. Toto lze využít nejen pro zlepšení regenerace zmiňovaných tkání, ale také pro urychlení hojení případného zranění. Ve všech těchto případech se opět jedná o cílené zaměření na konkrétní partie, které jsou nadměrně namáhány nebo dokonce zraněny.

My osobně infrapanely MITO LIGHT ® pro tyto skvělé účinky využíváme po celý rok. :)

Ve fotobiomodulaci existuje něco, čemu se říká "dvoufázová odpověď na dávku". Znamená to, že příliš nízká dávka světla nemá dostatečný efekt, ideální dávka má maximální efekt a příliš velká dávka pozitivní efekt opět ztratí. Doporučujeme se tedy držet našeho doporučení: vzdálenost cca 15 - 50 cm na osvícenou partii po dobu 10 - 20 minut.

Každý může navíc reagovat odlišně, takže je potřeba sledovat i své individuální reakce a vzdálenost či dobu terapie si upravit dle svých potřeb.

Při použití mějte vždy zavřené oči. Pro pozitivní efekt na oči a zrak můžete mít zavřené oči, protože světlo prostoupí skrz víčka. Někteří lidé jsou však na světlo o silné intenzitě citlivější a je jim to nepříjemné i přes zavřené oči. Pro tyto účely dáváme do balení ochranné brýle. Nutnost použití ochranných brýlí konzultujte se svým lékařem.
Ano, ale v případě večerního použití dbejte na to, aby červené světlo nesvítilo ani do zavřených očí přibližně 2 - 3 hodiny před spánkem, případně využijte pouze neviditelné NIR spektrum.

Někteří lidé jsou na světlo o silné intenzitě citlivější a je jim to nepříjemné i přes zavřené oči. Pro tyto účely dáváme do balení ochranné brýle.

Druhou možností pro využití ochranných brýlí je večerní terapie.

Červené (RED) spektrum je absorbováno více povrchově, takže převážně kůží, nebo také vlasy. Díky tomu je velmi prospěšné pro zdravý a mladistvý vzhled.

Blízké infračervené spektrum (NIR) dokáže prostupovat do podkoží, až do hloubky několika cm. Dosáhne tedy na různé orgány, klouby, svaly, šlachy, úpony či dokonce do mozku.

Obě spektra se nejčastěji používají dohromady, fungují totiž synergicky. Je ale možné využít je i samostatně, například při večerním použití je lepší použít jen NIR neviditelné spektrum, které nebude mít budící efekt.
Doporučujeme použití v blízké době před sportovním výkonem. Ideální je osvítit svalové partie, které budete při výkonu nejvíce zapojovat.

Z hlediska maximálního účinku je nejlepší provést světelnou terapii v následujících hodinách po sportovním výkonu. Ideální je osvítit svalové partie, které byly při výkonu nejvíce zapojené.

Blízké infračervené spektrum vyzařuje mírné, příjemné teplo.

Klasické infralampy obsahují odlišné spektrum vlnových délek, které generují především hodně tepla, což je jejich hlavním účinkem. Vlnové délky červeného a blízkého infračerveného spektra (IR-A) jsou obsažené pouze v malém procentu z celkové vyzařované energie. Nejvíce zastoupené jsou vlnové délky v rozmezí od středně vzdáleného infračerveného spektra (IR-B) do vzdáleného infračerveného spektra (IR-C). Tyto spektra zároveň neprochází tak hluboko do těla. IR-B prochází do horní kůže a IR-C zahřívá povrch kůže.

Infrapanely MITO LIGHT ® oproti tomu vyzařují červené a blízké infračervené vlnové délky (IR-A) v silně koncentrované intenzitě. Červené spektrum je absorbováno především kůží a je důležité pro zdravou a mladistvou pokožku. Blízké infračervené spektrum (IR-A) má jedinečnou schopnost prostupovat do podkoží, až do hloubky několika cm. Obě tyto vlnové délky jsou v buňkách absorbovány v mitochondriích. Mitochondrie jsou díky tomu efektivnější při vyrábění energie ve formě ATP, kterou pak tělo využívá na všechny životní funkce.

Infrasauna obsahuje odlišné spektrum vlnových délek, které generují především hodně tepla, což je jejím hlavním účinkem. Infrasauny používají vlnové délky nejvíce v rozmezí od středně vzdáleného infračerveného spektra (IR-B) do vzdáleného infračerveného spektra (IR-C). Tyto spektra zároveň neprochází tak hluboko do těla. IR-B prochází do horní kůže a IR-C zahřívá povrch kůže.

Infrapanely MITO LIGHT ® oproti tomu vyzařují červené a blízké infračervené vlnové délky (IR-A) v koncentrované síle. Červené spektrum je absorbováno především kůží a je důležité pro zdravou a mladistvou pokožku. Blízké infračervené spektrum (IR-A) má jedinečnou schopnost prostupovat do podkoží, až do hloubky několika cm. Obě tyto vlnové délky jsou v buňkách absorbovány v mitochondriích. Mitochondrie jsou díky tomu efektivnější při vyrábění energie ve formě ATP, kterou pak tělo využívá na všechny životní funkce.

Červené a blízké infračervené světlo zvyšuje počet mitochondrií v těle a také zefektivňuje jejich práci. Mitochondrie jsou zjednodušeně řečeno naše buněčné elektrárny vyrábějící energii v podobě ATP. Když máme více ATP, máme i více energie.

Vitamín D je v těle syntetizován za pomocí UV záření, které naše zařízení nevyzařují. Ke zvýšení vitamínu D tedy nedochází.

Nemusíte se bát, fungují všechny žárovky. Polovina žárovek je neviditelné blízké infračervené sperktrum. Naše oči už jej nevidí, podobně jako vzdálené infračervené záření, které můžete znát z infra sauny.
Flicker je v podstatě podprahové problikávání světla. Jde o to, že světlo nesvítí pořád konstantně na plný výkon, ale stále dokola pulzovaně zhasínají a rozsvicují se. Je to v takové rychlosti, že to náš mozek vyhodnotí jako konstantní světlo, ale ve skutečnosti jde o světlo, které velice rychle bliká. Naše oči a buňky to stále registrují a může je to do určité míry stresovat. Citlivější jedinci můžou pociťovat například bolest hlavy, nebo únavu. Tento jev lze jednoduše ověřit při namíření mobilního telefonu se zapnutým fotoaparátem přímo na zdroj světla.

Děti mají mitochondrie stejné jako dospělí lidé. Využití je tedy velmi podobné. Pouze u dětí doporučujeme kratší čas a delší vzdálenost: cca 40 - 70 cm na osvícenou partii po dobu 5 - 10 minut (po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem).

Terapii červeným světlem je možné používat i během těhotenství (po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem). Při svícení na břicho doporučujeme používat NIR spektrum z větší vzdálenosti, přibližně 40 - 70 cm, kvůli produkovanému teplu.

Dr. Michael Hamblin, profesor na Harvardské lékařské fakultě a jeden z předních světových vědců v oboru světelné terapie, se domnívá, že RED/NIR fototerapie může být během těhotenství pro matku i dítě velmi prospěšné kvůli prevalenci kmenových buněk.

Garanci bezpečnosti zajišťují CE a RoHS certifikace, kterými naše výrobky disponují, a na všechny panely nabízíme tříletou záruku, takže se opravdu není čeho obávat. Navíc poskytujeme 30 denní garanci vrácení peněz. LED technologie s červeným a blízkým infračerveným světlem je vysoce bezpečná, což dokazují stovky až tisíce vědeckých studií. Panely nevyzařují žádné potenciálně škodlivé UV záření ani nadměrné teplo.
Díky tomu, že se jedná o kvalitní LED technologii, tak je předpokládaná životnost výborná, a to až 50 000 hodin svícení. Doba terapie záleží na modelu a vašich potřebách, pokud bychom ale počítali s používáním 30 minut denně, tak je předpokládaná životnost až 274 let. O životnost se tedy opravdu nemusíte bát.
Pokud nejste z jakéhokoli důvodu s infrapanelem spokojeni, můžete nám ho vrátit. Na všechny MITO LIGHT ® panely nabízíme 30denní dobu na vyzkoušení. Detailní informace o této možnosti naleznete na stránce  Reklamace a vrácení zboží.

Mezi nejlepší podcasty v českém znění o terapii RED/NIR světlem určitě patří tyto dva navazující podcasty, ve kterých zjistíte obrovské množství informací.

BETTERBEING SESSIONS 3: Úvod do terapie červeným světlem 1/2 w/ Charles Mencl

#58: Terapie infračerveným světlem 2/2 - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o fotobiomodulaci, feat. Jindra Zvolánek

Chcete panely MITO LIGHT otestovat na vlastní kůži? Díky našim partnerům je najdete již v 8 okresních městech České republiky a ve 3 krajských městěch Slovenské republiky!

Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Znojmo, Klatovy, Bratislava, Trenčín, Trnava

Na této interaktivní mapě si můžete najít místo, které je pro vás nejvhodnější a našeho partnera oslovit.


Podívejte se na krátké video, ve kterém vysvětlujeme ty nejčastější otázky

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz