Zvýšení kvality a množství vlasů díky terapii červeným světlem

Vypadávání vlasů je bohužel poměrně častým problémem u mužů i žen. Jedná se o dermatologické onemocnění, kterému se říká androgenetická alopecie. Trpí jí přibližně 50 % můžu do 50 let věku a s přibývajícím věkem se toto onemocnění zhoršuje. Jedná se o nepříjemný problém, na který je potřeba nahlížet komplexně. V tomto článku si vysvětlíme, jak může fotobiomodulace pomocí červeného a blízkého infračerveného světla pomáhat s kvalitou i množstvím vlasů.

 

3 fáze růstu vlasů

 

Abychom lépe pochopili, jak může terapie červeným světlem pomoci zabránit vypadávání vlasů a podpořit jejich opětovný růst, tak si nejdříve vysvětlíme tři hlavní fáze růstu vlasů:

Anagenní fáze - Růstová fáze vlasu, vlasové cibulky uvolňují látky, které způsobují množení (proliferaci), migraci a diferenciaci zárodečných buněk vlasového folikulu, které tvoří vlas.

Katagenní fáze - Během této fáze je vlasová cibulka neaktivní a vlas již nadále neroste.

Telogenní fáze - Přívod krve do vlasového folikulu se zcela oddělí, již nedochází k tvorbě vlasu, stávající vlas vypadává a je nahrazen vlasem nově formovaným.

 

 

Jak pomáhá fotobiomodulace?

 

Červené a blízké infračervené světlo podporuje přechod vlasových folikulů z telogenní fáze zpět do anagenní. To zjednodušeně znamená, že tím v podstatě způsobuje delší dobu trvání růstové fáze, a tím i celkový růst vlasů! Terapie červeným světlem také pomáhá zvýšit rychlost růstu v anagenní fázi a zároveň zabraňuje tomu, aby se předčasně došlo do katagenní fáze, což vede k delším a zdravějším vlasům.

Mezi další mechanismy, kterými může terapie červeným světlem napomáhat zdraví vlasů, patří zlepšení určitých růstových faktorů, modulace zánětu, zlepšení zdraví a efektivity fungování mitochondrií a pozitivní vliv na zvýšení hladiny oxidu dusnatého, což zvyšuje průtok krve do dané oblasti. Díky většímu prokrvení se zvyšuje okysličení a přívod živin těchto míst. Tyto efekty jsou společné i pro ostatní tkáně, více o celkových efektech červeného a blízkého infračerveného světla se dozvíte na stránce "Účinky a studie".

 

 

Co ukazují výsledky ze studií?

 

"Většina studií zahrnutých v tomto přehledu zjistila celkové zlepšení růstu vlasů, jejich tloušťky a spokojenosti pacientů po terapii LLLT." [R]

"Naše výsledky ukazují, že léčba LLLT může být účinnou možností léčby vypadávání vlasů u mužů i žen." [R]

"Pacienti, na které byla použita LLLT o vlnové délce 655 nm, dosáhly v této multicentrické randomizované kontrolované studii 37% nárůstu počtu vlasů ve srovnání s kontrolními pacienty léčenými falešnou léčbou." [R]

"Ukazuje se, že LLLT je bezpečnou alternativní léčbou pro pacienty s androgenní alopecií. Klinické studie prokázaly účinnost u androgenní alopecie u mužů i žen." [R]

 


Shrnutí

 

Závěrem lze říci, že červené a blízké infračervené světlo prokazatelně pomáhá mužům i ženám předcházet vypadávání vlasů a dokonce je obnovovat. Dokonce pomáhá také zvyšovat tloušťku pramínků vlasů. Terapie červeným světlem tedy může pomoci zlepšit kvalitu i množství vašich vlasů, což dokáže následně zlepšovat i kvalitu vašeho života!

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení